بسیاری از کاربران از ما سوال می پرسند که از کدام نرم افزار برای طراحی لوگو یا پوستر، کارت ویزیت و یا طراحی اسم و جعبه و … استفاده کنم؟ در این پست با کمک چند منبع معتبر و تجربیات اساتید مختلف، ۴ نرم افزار برتر حال حاضر در زمینه طراحی لوگو، پوستر، کارت ویزیت و طراحی اسم را به شما معرفی می کنیم.

 

الستریتور

۱- ادوبی ایلوستریتور Illustrator- ساده ولی خلاقانه
شرکت ادوبی قطعا شرکت برتر در زمینه نرم افزارهای گرافیکی حال حاضر در دنیاست. یکی از بهترین نرم افزارهای تولید شده توسط این شرکت، ایلوستریتور نام دارد. به دلیل وکتور بنیان بودن، این نرم افزار در زمینه طراحی های گرافیکی فوق العاده عمل می کند و هم در زمینه لوگو، پوستر، کارت ویزیت و طراحی اسم این نرم افزار عالی عمل می کند.

بعضی از توانایی های این نرم افزار:
ابزار رسم بردار پیشرفته
ابزار تایپ لمسی
قابلیت ایجاد طرح‌های مجعد برای صفحات وب
قابلیت رنگ آمیزی و طرح ریزی به صورت Perspective
امکان وارد کردن چندین فایل در طرح ایلوستریتور
قابلیت طراحی طرح‌های Vector های بسیار پیچیده
استخراج CSS از منابع تحت وب
و …
مدت زمان و نحوه یادگیری این نرم افزار:
با فرض روزانه ۳ ساعت کار و تمرین کردن، برای یادگیری مقدماتی تا پیشرفته این نرم افزار (در صورتیکه با فتوشاپ هیچ آشنایی ندارید) حدود ۲ ماه زمان لازم است. برای یادگیری اصولی، سریع و بدون نیاز به کلاس، از این نرم افزار آموزشی استفاده کنید!
 

کورل

۲- کورل دراو Corel draw- سریع و قدرتمند
کورل دراو در زمینه طراحی پوستر، لوگو، کارت ویزیت، طراحی جعبه و اسم، نسبت به سایر نرم افزارهای موجود در لیست، جدیدتر است. در عین سادگی، امکانات بسیار زیادی دارد. از مزیت های کورل دراو، سرعت بالای نرم افزار و همچنین سرعت در تولید طرح است.

برخی از توانایی های این نرم افزار:
قابلیت پشتیبانی از تمامی Format های قبلی Corel به اضافه‌ی: Autocad ، Painter X ، MS Word 2007 ، Adobe CS3 ، Publisher 2007 ، Lasted PDF Format
قابلیت ذخیره‌ی Template و بازخوانی آن (Import and Export Template)
اضافه شدن ابزار Table به منظور کشیدن جدول.
امکان فیت شدن عکس مورد نظر، دقیقاُ به همان اندازه‌ای که جدول جا دارد. ( طول و عرض عکس به صورت اتوماتیک تغییر می‌کند )
قابلیت تغییر اندازه‌ی متن نوشته شده به صورت Real Time.
قابلیت Power Trace (تبدیل عکس به خط یا خطوطی که بتوان آن را در Corel ویرایش کرد)
قابلیت Object Manager که قابلیت‌های زیادی به گرافیست می دهد. از جمله امکان لایه بندی و همچنین توانایی انتخاب نمایش خطوط فرضی برای هر صفحه به صورت کاملاً مجزا.
توانایی کار با فایلهای برنامه Adobe illustrator
و…
مدت زمان و نحوه یادگیری این نرم افزار:
با فرض روزانه ۳ ساعت کار و تمرین کردن، برای یادگیری مقدماتی تا پیشرفته این نرم افزار حدود ۱ ماه زمان لازم است. برای یادگیری اصولی، سریع و بدون نیاز به کلاس، از این نرم افزار آموزشی استفاده کنید!

 

فتوشاپ

۳- فتوشاپ Photoshop- همه کاره ولی گسترده
ادوبی فتوشاپ را قطعا می شناسید. نرم افزاری همه کاره و برای تمامی کارهای گرافیکی. این نرم افزار بهترین نرم افزار برای طراحی لوگو و پوستر نیست ولی برای حرفه ای شدن نیاز است. تفاوت عمده ای میان نرم افزار فتوشاپ و کورل دراو موجود است. به طور معمول طراحان گرافیک هر دو نرم افزار را به صورت مکمل در کنار یکدیگر برای خلق و ویرایش تصاویر گرافیکی مورد استفاده قرار می دهند.

برخی از توانایی های این نرم افزار:
کار کردن بر روی تصاویر با کیفیت
ویرایشگر حرفه ای عکس ها
به اشتراک گذاری عکس ها
قرار دادن افکت های متعدد
مرور حرفه ای عکس ها
تغییر رنگ عکس ها
و…
مدت زمان و نحوه یادگیری این نرم افزار:
با فرض روزانه ۳ ساعت کار و تمرین کردن، برای یادگیری مقدماتی تا پیشرفته این نرم افزار حدود ۳ ماه زمان لازم است. برای یادگیری اصولی، سریع و بدون نیاز به کلاس، از این نرم افزار آموزشی استفاده کنید!  اما اگر فقط برای استفاده های شخصی و در سطح مقدماتی که کار شما را راه بیندازد می خواهید یاد بگیرید، حدود ۱ ماه و نیم زمان نیاز دارید.

 

ایندیزاین

۴- ادوبی ایندیزاین Indesign- حرفه ای و صنعتی محور
این نرم افزار که بیشتر در صنعت بکار می رود، کار شما را در صفحه آرایی، کارت ویزیت، طراحی جعبه و … بسیار راحت می کند. ایندیزاین یک برنامه‌ی کامپیوتری رایج در زمینه نشر رومیزی ساخت شرکت ادوبی است. این نرم‌افزار در صنعت چاپ و صفحه‌آرایی بکار می‌رود و صورت کلی برای گردآوردن و کنار هم قراردادن متون و عناصر نگاره‌ای در قالب صفحات است و عمدتا بصورت مستقیم برای نگارش و ویرایش متون و نیز ایجاد و تغییر فایل‌های تصویری بکار نمی‌رود.ایندیزاین دارای قابلیت‌های بسیاری در حروف‌ نگاری و صفحه‌آرایی است که از آنها می‌توان تنظیم حروف، ایجاد سبک‌های حروف (typographic styles) ، ابزار برای تنظیم دقیق قرارگیری عناصر گرافیکی، قابیلت استخراج خودکار اطلاعات از فرمت‌های متنوع و تنظیم اندازه‌های ستون‌ها، کادرها و صفحه‌بندی را نامبرد.

برخی از توانایی های این نرم افزار:
ابزار بسیار مفید جهت طراحی و صفحه آرایی حرفه ای
افزایش قدرت کارایی نرم افزار از طریق محیط سازگار با با سایر محصولات Adobe
قابلیت ذخیره خودکار کلیه تغییرات
با تغییرات اعمال شده در این نسخه، بهترین زمان جهت تعویض نرم افزار کاربران Adobe Page Maker
قابلیت اعمال و کنترل  transparency, creative effects, and gradient feathers در طراحی و صفحه بندی
امکانات قدرتمند اضافه شده به محیط طراحی مانند Multi-file Place, Quick Apply, faster frame fitting, and the visual Pages panel
قابلیت افزودن سریع و راحت جداول در طراحی با Table and cell styles
و…
مدت زمان و نحوه یادگیری این نرم افزار:
 با فرض روزانه ۳ ساعت کار و تمرین کردن، برای یادگیری مقدماتی تا پیشرفته این نرم افزار حدود ۲ ماه زمان لازم است. برای یادگیری اصولی، سریع و بدون نیاز به کلاس، از این نرم افزار آموزشی استفاده کنید!

این مطالب را از دست ندهید

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز ، مجتمع خلیج فارس ، طبقه 4 ، بلوک 4100

شماره تماس دفتر :  07136669561

شماره تماس :  09380329474

واتس آپ :  09380329474

ایمیل : info[at]parysatisdesign[dot]ir