منابع الهام بخش برای طراحی گرافیک

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که مدت‌ها سخت کار می‌کنید اما ناگهان ایده‌های خلاقانه شما از بین می‌رود. نگران نباشید ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا راه‌هایی برای خلق ایده‌های جدید به‌دست آورید.

شما هرگز نمی‌دانید چه زمانی ممکن است یک ایده جهت خلق یک اثر تشویقتان کند. شاید زمانی که در حال قدم زدن یا در حال تفریح با دوستان خود هستید، ایده‌هایی به ذهنتان آید، در این زمان یک طراح موفق کسی است که اجازه ندهد این ایده‌ها به هدر روند و بهتر است به جای تلاش برای به یاد آوردن آن در همان لحظه اقدام به یادداشت ایده‌های خود کنید و برای انجام طراحی های خود از همین حوادث الهام بخش کوچک شروع کنید.

جستجو در سایت ها و فضای مجازی یکی دیگر از جاهایی است که می‌تواند به دریافت ایده‌های نو و جالب برای طراحی به شما کمک کند، که به دلیل تنوع و گوناگونی فرهنگ افرادی که در سایت ها و فضاهای مجازی هستند و از سراسر دنیا ایده هایی به اشتراک می‌گذارند، همواره می‌توان طراحی هایی جدید برگرفته از همان نکات الهام بخش را انجام داد.

بررسی کار و برنامه روزانه دیگر افراد و حوادثی که در زندگی روزمره آن‌ها اتفاق می‌افتد نیز می‌تواند یکی دیگر از راه‌های الهام بخشی در طراحی گرافیک باشد.

جدا شدن از فضای کامپیوتری یکی دیگر از راه‌های دریافت ایده‌های نو برای طراحی است. اما چگونه؟

یک طراح اصولا بیشتر فعالیت روزانه خود را صرف کار با نرم افزارهای گرافیکی و محیط کامپیوتری می‌کند و عملا با دنیای بیرون کمتر ارتباط دارد، همانگونه که اینترنت فضایی عظیم برای ایده پردازی افراد است اما می‌تواند یک طراح را از دنیای زنده مردم دور نگه دارد.

بنابراین شما باید بیرون بروید، کتاب بخوانید، از فضاهای اطراف خود دیدن کنید و ایده‌های جذاب خود را از محیط، بیرون بکشید.

همواره در فرهنگ‌های لغت کلماتی وجود دارد که سرشار از ایده و دارای ابعاد فراوان هنری است که می‌تواند در ایده‌های گرافیکی شما را یاری کند.

فضای بیرون

زمانی که وارد فضای بیرون از محیط کاری خود می‌شوید در صورتی که ایده لازم را از محیط اطراف خود دریافت نکردید لازم است خودتان دست به کار شده و فعالیت‌های مورد علاقه خود را انجام دهید و خالق محیطی جدید باشید تا بتوانید از آن محیط ایده لازم را بدست آورید.

عملا ایده‌های جدید از محیط‌ها و نیازهای جدید سر چشمه می‌گیرند.

گاهی در مسیر طراحی خود ممکن است در یک نقطه به مشکل برخورده و نتوانید ادامه دهید. .در این زمان افکار و راه‌های بسیاری را پیش رو دارید‌، در صورتی که نمی‌توانید ایده قدیمی خود را ادامه دهید، لازم است برای ترمیم و بهتر کردن آن از ابتدای کار شروع کنید و فعالیت خود را بهینه سازید.

برای بهتر دیدن ایده‌های محیط اطراف خود لازم نیست با دیدی منطقی به فضای زندگی خود نگاه کنید شاید بهترین ایده‌ها از احمقانه‌ترین نگاه‌ها حاصل شود. در اصل موضوع هر فضا دیدی متناسب با خود را می‌طلبد و لازم است متناسب با ایده مورد نیاز خود محیط را کاوش کرد و به نتیجه مطلوب رسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های 07136669561 و 09380329474 تماس بگیرید

این مطالب را از دست ندهید

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز ، مجتمع خلیج فارس ، طبقه 4 ، بلوک 4100

شماره تماس دفتر :  07136669561

شماره تماس :  09380329474

واتس آپ :  09380329474

ایمیل : info[at]parysatisdesign[dot]ir