بسته بندی میوه خشک امروزه و نقش آن در صادرات بیش از پیش مهم میباشد توجه به نکاتی همچون کیفیت، طرح و رنگ متناسب با محصول، دوری از یکنواختی و به جای آن بکارگیری ذوق و سلیقه می تواند در فروش محصول شما به یک امر حیاتی تبدیل شود. تولید کنندگانی که سهم تولید انبوهی در صادرات دارند می بایست به بسته بندی محصولات خود اهمیت بیشتری بدهند تا هم مشتری بیشتری جذب کرده و هم در طی آن در برند سازی کالای خود تلاش کرده باشند.

بسته بندی میوه خشک صادراتی

آیا تا به حال به این فکر افتاده اید که چرا میوه خشک را باید  بسته بندی کرد؟ میوه خشک در بخش مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و نبود بسته بندی باعث آلوده شدن محصول شما می شود و هم چنین در زمان نگهداری آن نیز تاثیر می گذارد. امروزه چیپس میوه یا میوه خشک به دلیل سالم و خوشمزه بودن به یک میان وعده سالم تبدیل شده است که طرفداران زیادی مخصوصا کسانی که به دنبال یک رژیم غذایی سالم می گردند پیدا کرده است. با آمدن دستگاه های متنوع و پیشرفته، سبزیجات و میوه جات خشک شده در مقدار انبوهی تولید و بسته بندی می شوند که پک اینگونه تنقلات بسیار مهم است زیرا اگر پک آنها مناسب نباشد تمامی زحمات در خشک کردن محصول و عرضه کردن با همان کیفیت از بین میرود.

بهترین نوع بسته بندی برای میوه خشک کدام است؟

پاکت های کاغذی با هزینه کمتر و مقرون به صرفه تر و هم چنین بازیافت پذیری بالاترشان بهترین گزینه برای پک میوه خشک در نظر گرفته شده اند.

چرا باید میوه چیپسی را بسته بندی کرد؟

تنقلاتی همچون میوه خشک برای محافظت در برابر آلودگی ها و گردو غبار و نیز دور بودن از نور مستقیم خورشید باید بسته بندی شوند.

آیا طراحی زیبا بر روی پک های میوه چیپسی اهمیت دارد؟

استفاده از طرح و رنگ های جذاب و خیره کننده و هم چنین داشتن طلق بر روی پاکت ها باعث می شود مشتری محتویات درونی را ببیند در نتیجه میتواند قدرت انتخاب بالاتری داشته باشد.

پاکت بسته بندی کاغذی

از دیرین یکی از بسته بندی های متداول و مرسوم استفاده از پاکت های کاغذی بوده است. کاغذ به دلیل بازیافت پذیری بالایی که دارد طرفداران زیادی در بین دوست داران محیط زیست پیدا کرده است. به دلیل اینکه برخلاف پلاستیک هیچ آسیبی به محیط زیست نمی زند و برای نگهداری مواد غذایی طبیعی و ارگانیک همانند میوه خشک بهترین گزینه برای انتخاب محسوب می شود. اگر قصد رقابت با بازارهای پر قدرت جهانی را دارید و می خواهید   قوی داشته باشید باید مناسب ترین بسته بندی را سفارش دهید. این نوع پاکت ها در طراحی های زیبا و جدید عرضه می شوند و برای بسته بندی میوه خشک مناسب ترند که زیبایی بهتری نسبت به پلاستیک به مشتری ارائه می دهند. مزیت داشتن پک برای میوه خشک در نگهداری آن بیشتر نمایان می شود. برخلاف میوه خشک هایی که به صورت فله عرضه می شوند که لزوما باید در جای خنک و خشک و به دور از نور خورشید باشند در مصرف پاکت های بسته بندی استاندارد، این سخت گیری ها وجود ندارد.

نکات مهم در بسته بندی چیپس میوه

اگر سراغ بسته بندی ها شکیل تر و خلاقانه تر بروید نه تنها ضرر نمی کنید بلکه تصویر معتبر و دائمی را در ذهن مشتری می سازید که در هر بازار و فروشگاهی به دنبال آن بگردد. میوه خشک هر چه قدر هم با کیفیت و خوب باشد ظاهر جذابی ندارد پس استفاده از بسته بندی های کاغذی جذابیت ظاهری خوبی به کالا می بخشد.اگر می خواهید محصول خود را به صورت فله عرضه کنید به نظر می رسد پلاستیک یکی از گزینه های موجود باشد اما با توجه به شرایط محیط زیست و بازیافت طولانی مدت آن و آسیبی که به طبیعت میزند بهترین گزینه همان پک هایی است که پایه آنها کاغذ باشد همانند کارتن و جعبه. میوه های خشک را در ظروف پلاستیکی و فلزی نیز مشاهده می کنید، اما ظروف فلزی با قیمت بالایی که دارند و ظرف های کریستالی با وجود شکنندگی، گزینه های خوبی برای میوه چیپسی نیستند.

بسته بندی های میوه خشک باید عاری از هرگونه آلودگی و گرد و غبار باشند و تا حدودی محصول را از نفوذ نور خورشید ایمن سازد. کرافت نوعی کاغذ یا مقوا است که در طی یک فرآیند شیمیایی تولید شده است که مقاومت آن بسیار بالا بوده و از پرطرفدارترین بسته بندی ها محسوب می شود. کرافت ها با داشتن ظاهری زیبا و مشتری پسند نکات بهداشتی در آنها رعایت شده است. در بعضی از کرافت ها با داشتن پنجره ای از جنس طلق می توان محتویات درون بسته را دید که حس خوبی را به مخاطب القا میکند.

این مطالب را از دست ندهید

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز ، مجتمع خلیج فارس ، طبقه 4 ، بلوک 4100

شماره تماس دفتر :  07136669561

شماره تماس :  09380329474

واتس آپ :  09380329474

ایمیل : info[at]parysatisdesign[dot]ir