طراحی لوگوی بازرگانی در شیراز

طراحی لوگو بازرگانی شاید دشوار و پیچیده به نظر برسد و برای طراحی آن دقت زیادی لازم باشد اما در هر صورت ضروری بوده و سنگ بنای هر برند تجاری خوب یا حتی یا برند شخصی می باشد. 

اهمیت طراحی لوگو بازرگانی

طراحی لوگو بازرگانی به این دلیل که یکی از اصول مهم در کسب و کار است از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. آیا می دانید که هدف از طراحی لوگو بازرگانی چیست و چرا تا این حد اهمیت دارد؟ اولین و مهم ترین نقش لوگو بازرگانی شناسایی برند شما است. طراحی این لوگو به مخاطبین شما کمک می کند تا قبل از برندهای دیگران، تجارت و کسب و کار شما را شناسایی و انتخاب کنند. طراحی لوگو بازرگانی بنا به دلایل زیر مهم است:

 لوگو بازرگانی چهره برند شما است

زمانی که به کسب و کار و هر نوع تجارتی می اندیشید اولین چیزی که به ذهن شما می رسد چیست؟ پاسخ شما لوگو است. بله اگر بخواهید یک کتاب مصور بر اساس برندها به عنوان شخصیت طراحی کنید، لوگوی آنها به معنای واقعی کلمه، چهره آنها خواهد بود.

طراحی لوگو بازرگانی به تشخیص برند شما کمک می کند

یک طراحی خوب از لوگو بازرگانی خاطره ای فوری را از نام تجاری شما در ذهن مشتریان تداعی می نماید. اشکال و رنگ های ساده، بهترین کار برای پردازش بوده و به راحتی به خاطر سپرده می شوند. به همین دلیل است که اگر طراحی لوگو ساده و منحصر بفرد باشد، در میان رقبا متمایز خواهد بود و مخاطبین می توانند به راحتی آن را یافته و شناسایی کنند.

لوگو اولین تأثیر را روی ذهن مخاطب دارد

زمانی که نوبت به تحت تأثیر قرار دادن و جذب مشتری می رسد، یک فرصت دارید تا آن را به دست آورید. اگر لوگوی شما نتواند مخاطبین را به سمت خود جلب کند، بسیار راحت است که دنبال مورد دیگر رفته و آن را انتخاب کنند. در صورتی که طراحی لوگو بازرگانی ضعیف باشد می تواند به اولین برداشت یا تأثیر کسب و کار شما آسیب برساند.
اگر شما قصد دارید که طراحی لوگو ارزان را برگزینید در ابتدا باید از مهارت طراح اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت باید ریسک بزرگی را متحمل شوید. شما می توانید در سایر مراحل برندسازی صرفه جویی کنید و نه در اینجا. به هر حال هیچ چیز ارزشمندتر از یک طراحی لوگو حرفه ای نیست.

ویژگی های طراحی یک لوگو بازرگانی خوب چیست؟

لوگو بازرگانی بخش اصلی هر برند تجاری است، زیرا معمولا اولیه نقطه تماس برای اکثر مشتریان به شمار می رود. از این رو در طراحی لوگو بازرگانی باید این اطمینان حاصل آید که لوگوی شما می تواند به خوبی با مشتریان ارتباط برقرار نماید. برای یک طراحی خوب، جنبه های مختلفی وجود دارند که ممکن است بسته به نیاز و نوع تجارت شما تغییر کنند.
اما در هر حال بهترین لوگو بازرگانی دارای ویژگی های زیر می باشد و مهم نیست که تفاوت آنها تا چه حد منحصر بفرد باشد. ویژگی های زیر باعث می شوند که لوگو بازرگانی شما بالافاصله قابل شناسایی باشد و وقتی مخاطبین به آن نگاه می کنند با برند شما ارتباط برقرار کنند.

- طراحی لوگو بازرگانی ساده

بسیاری از تأثیرگذارترین و موفق ترین لوگوهای بازرگانی به طرز شگفت انگیزی ساده هستند. سادگی یکی از عناصر اصلی طراحی لوگو بازرگانی است زیرا اکثر مشتریان تنها برای یک مدت کوتاه روی لوگو تمرکز می کنند. یک طراحی ساده می تواند هویت برند شما را به طور خلاصه و موثر بیان کند.
طراحی لوگو بازرگانی در صورتی که سادگی در آن رعایت شود می تواند مهمترین بخش های هویت برند شما را نشان دهد. این مسئله تمرکز بیشتر را روی جنبه هایی مانند رنگ ها، فونت ها و نیز تقطیر ایده ها به ساده ترین شکل ممکن شامل می شود. یک لوگو تجاری ساده می تواند ارتباط ذهنی را با مجموعه ای خاص از ارزش ها یا ایده ها القا نماید.
از دیگر طراحی های عالی یک لوگو بازرگانی ساده می تواند به ورد مارک ها و حروف اشاره نمود که حاوی تصاویر نبوده و در عوض بر ارتباط مستقیم هویت با برند و رنگ تمرکز دارد. به طور کلی، مهمترین جنبه در اینجا تمرکز بر استفاده از حداقل المان های ممکن برای برقراری ارتباط با هویت برند شما است.

- طراحی لوگو برای برقراری ارتباط

اولین سهم لوگوهای تجاری با کیفیت این است است که به بازارهایی که شرکت، آنها را مورد هدف قرار می دهد مربوط هستند. مهم تر از آن اینکه آنها به وضوح با هویت یک برند تجاری ارتباط برقرار می کنند. یکی از اجزای اصلی طراحی لوگو بازرگانی، استفاده از رنگ های مناسب در لوگو است که می تواند احساسات مختلف را تحریک کرده و هویت واقعی برند شما را به مخاطبین نشان دهد.
برای مثال یک لوگوی تجاری که دارای رنگ های روشن است می تواند انرژی، سرگرمی و هیجان را به شما منتقل سازد. از این رو مهم است که در طراحی لوگو بازرگانی، با فلسفه روانشناسی رنگ ها به خوبی آشنا باشید.
دومین مولفه مهم، نوع فونت به کار رفته در لوگو بازرگانی است. فونت ها می توانند تا حد زیادی به ارتباط لحن و ارزش های برند شما کمک کرده و در نهایت به تعریف بهتری از آنها منجر شوند. مثلا فونت های نازک و لطیف برای برجسته کردن شرکتی که در زمینه فناوری کار می کنند ایده آل هستند در حالی که فونت های نرم تر برای شرکت هایی که در جواهرات یا محصولات زنانه کار می کنند عالی می باشند.
در نهایت. انتخاب نماد مناسب در طراحی لوگو بازرگانی یکی از جنبه های اصلی ایجاد یک لنگر بصری برای لوگوی شما به شمار می رود. نمادها جنبه های مهمی از یک لوگو هستند زیرا توسط خود آنها می توان نسخه ساده تری از لوگو را خلق کرد. نمادها همچنین هنگام ایجاد ارتباطات میان برند شما و ایده ها و ارزش هایی که در پشت آن قرار دارند از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

- طراحی لوگو بازرگانی به یاد ماندنی

یکی دیگر از جنبه های اصلی یک لوگو بازرگانی خوب، به یاد ماندنی بودنِ آن است، حتی از اولین باری که شما آن را مشاهده می کنید. هدف از طراحی لوگو در اینجا ایجاد ارتباط با مصرف کننده و ایجاد علاقه به برند شما است. زمانی که مخاطبین بتوانند با راحتی لوگو و برند شما را به یاد آورند، به احتمال زیاد آنها این دو مولفه را به شرکت شما مرتبط می سازند. لوگو بازرگانی در صورتی که به راحتی به خاطر سپرده شود، می تواند تأثیر شگرفی را ایجاد نماید زیرا ارزشمند بوده و به برند شما کمک می کند تا به خوبی در ذهن مخاطبین جای گیرد.
لوگوهای به یاد ماندنی بسیاری از عناصر مورد بحث در بالا را با یکدیگر ترکیب کرده و تعادل مناسبی را میان جنبه های بصری و متنی پیدا می کنند. از همه مهم تر اینکه، آنها به وضوح و منسجم با هویت برند شما ارتباط برقرار می کنند.
پس یک لوگوی بازرگانی به یاد ماندنی همیشه تلاش می کند تا منحصربفرد باشد. حتی در صنایعی که استانداردها و هنجارهای مشترکی برای طراحی دارند، هدف لوگو همیشه باید متمایز بودن از سایر لوگوها باشد.

خدمات مجموعه طراحی لوگو پریساتیس

مجموعه پریساتیس به عنوان بهترین مجموعه طراحی لوگو شرکت بازرگانی در فارس و شیراز و با داشتن نمونه های متعدد ساخت لوگو شرکت بازرگانی حرفه ای، می تواند باعث دیده شدن هر چه بیشتر برند تجاری شما شود.

ما در پریساتیس، تمامی سفارش های طراحی لوگو شرکت بازرگانی را در ابتدا بررسی می کنیم و نیاز مخاطب را به خوبی از داشتن یک لوگو شرکت بازرگانی حرفه ای متوجه می شویم.

 

این مطالب را از دست ندهید

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز ، مجتمع خلیج فارس ، طبقه 4 ، بلوک 4100

شماره تماس دفتر :  07136669561

شماره تماس :  09380329474

واتس آپ :  09380329474

ایمیل : info[at]parysatisdesign[dot]ir