طراحی لوگو قنادی در شیراز

قنادی هم مانند دیگر صنایع بازار پر رقابتی دارد و امروزه در هر شهری شیرینی فروشی ها با مغازه های بزرگتر، تنوع محصولات، برگزاری جشنواره های تخفیف سعی در جذب بیشتر مشتریان دارند. اخیرا متوجه شدم یکی از دوستانم که صاحب یک قنادی است به هیچ وجه ارزش برندش را نمی داند و با توجه به هزینه بالا برای تبلیغات کسب و کارش هیچ لوگویی ندارد!

حتی به هیچ وجه از اهمیت لوگو خبر نداشت و حتی از حرف ها من در مورد اهمیت بالای طراحی لوگو قنادی متعجب بود که در نهایت پذیرفت که این کار را بکند و یک لوگو خوب برای کسب و کارش بسازد بسیاری از قنادی های ایران هیچ لوگویی ندارند و این بسیار عجیب است چرا که آنها می توانند با برند سازی هم رشد بیشتری بکنند و هم هر زمان که بخشی از کسب و کار یا کل آن را بفروش برسانند مسلما قیمت بالاتری دارد وقتی یک برند شناخته شده باشد!!

طراحی لوگو کافه یک اقدام مهم برای رشد

 در عوض برای باارزش تر شدن برند صاحبان قنادی دست به روش های قدیمی و بسیار بدی می زنند مثلا سعی می کنند مکانی را برای شروع کسب و کار اجاره کنند که پر رفت و آمد و شلوغ باشد، هر چند این روش می تواند فروش را بیشتر کند اما در روزگار ما دیگر جایی برای این روش های قدیمی که هر کسی آنها را می شناسد نیست با این اعمال نمی توانید یک برند قدرتمند بسازید.

مردم امروزه به دنبال استفاده از جدیدترین تکنولوژی، آنلاین شدن، استفاده از روش ها جدید بازاریابی و مدیریت فروش برای برندسازی و رشد هستند. چه اهمیتی دارد که جف بیزوس و استیو جابز در شروع کسب و کار خود از یک گاراژ ماشین شروع کردند؟ چیزی که جف بیزوس ساخت الان برند دوم جهان است و شرکتی استیو جابز ساخت الان برند اول جهان

معلوم است که برای ساخت یک کسب و کار قدرتمند در زمینه قنادی نیازی به هزینه بالا برای مکان ندارید (هر چند که اهمیت یک مکان پر رفت و آمد انکار نمی شود) شما نیاز به برند سازی(branding) دارید و بس! چه بخواهید یک قنادی بسازید چه بخواهید در این صنعت یک شرکت نوپا بسازید به طراحی لوگو قنادی به عنوان اولین قدم برند سازی نیاز دارید.

 اگر می خواهید درباره طراحی لوگو قنادی بیشتر بدانید با ما همراه باشید. در این مقاله می خواهیم که نکته مهم درمورد تاثیر طراحی لوگو قنادی را بیان کنیم

طراحی لوگو گردشگری در شیراز

 نکته برای تاثیر بیشتر طراحی لوگو قنادی

- برندت را بشناس

قبل از ساخت لوگو اطمینان حاصل کنید که برند را فهمیده اید به یاد داشته باشید که لوگو کسب وکار شما چه متعلق به یک کسب و کار مربوط به قنادی باشد چه خود یک قنادی باید برای مجموعه افراد خاصی طراحی شود که بازار هدف و مشتریان هدف است. بنابراین روی کاغذ همه چیز را درمورد کسب و کار، برند و بازار تان بنویسید. ببینید ایدئولوژی برندتان چیست و چه برنامه هایی برای آینده دارید.

همچنین باید ببینید چه چیزی در برند شما با دیگر برند های متفاوت است! با چه روشی می خواهد خود را در میان مردم و بازار نشان دهد قبل از طراحی لوگو قنادی باید چنین اطلاعاتی را آماده کنید. چنین اطلاعاتی کمک زیادی در طراحی لوگو به شما می کند همانطور که یک معمار اگر اطلاعات و نقشه ساختمانی را که قرار است بسازد داشته باشد کمک بسیار زیادی در انجام کار به او شده است! شما اجزای لوگویتان را با توجه به اطلاعاتی که از برند بدست آورده اید انتخاب می کنید.

- ماهیت کسب و کار شما را بازتاب می دهد

مطمئن شوید که طراحی لوگو قنادی قادر است بطور کامل کسب و کارتان را نشان دهد. رنگ ها و تصاویر استفاده در لوگو باید با کسب و کار، محصولات و خدماتی که ارائه می دهید هماهنگ باشند. زمانی لوگو با کسب و کار تان هماهنگ است که یک هویت برای شرکت یا قنادی اتان در این بازار پر رقابت بوجود آورد. همچنین مشتریان هدف پیام تان را زمانی که لوگو کسب و کار و  خصوصیات، ارزش هایش را بازتاب دهد دریافت می کنند.

- تاثیر گزاری حیاتی است

طراحی لوگو شما باید تأثیر ماندگاری روی بازار و مشتریان بگذارد. طراحی لوگو قنادی شما باید با یک نگاه کوتاه مخاطب را محسور کند به عنوان مثال یک لوگوی خوب که هر کسی با یک نگاه کوتاه به آن هوس شیرینی های خوشمزه و کیک می کند بسیار می تواند به فروش شما کمک کند!
برای تاثیر گزاری، اطمینان حاصل کنید که طراحی لوگو قنادی منحصر به فرد است به هیچ وجه لوگو شما نباید با دیگر لوگو های رقیبان شباهت داشته باشد کپی کردن از ایده های دیگران اصلا درست نیست بلکه لوگو باید وجه تمایز شما باشد و با دیدن آن شما را به یاد بیاورند. همچنین طراحی لوگو باید از رقبایتان بهتر نیز باشد!

- با برنامه ریزی از رنگ ها استفاده کنید

رنگ ها نقش اساسی در تعیین پیام برند ایفا می کنند. به عنوان مثال، اگر از رنگ قرمز به عنوان رنگ اصلی در لوگوی خود استفاده کنید، پیام اشتیاق، انرژی، شور و هیجان را به مخاطب می فرستد. این بدان معنی است که برند شما قصد دارد مشتریان جوان را جذب کند.

اگر رنگ اصلی رنگ آبی باشد، احساس هوش، همبستگی و اعتماد را برمی انگیزد. به همین دلیل است که اکثر شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک دارای لوگوی آبی هستند. پس اگر می خواهید صفحه ای در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید، به این فکر کنید که رنگ آبی در طراحی آن رنگ اصلی باشد.
از رنگ های روشن و قابل توجه در طراحی لوگو قنادی برای جلب توجه مردم استفاده کنید. اما این رنگ ها باید در مورد شخصیت برند شما نیز صحبت کنند. به یاد داشته باشید که هر رنگ احساسی را برمی انگیزد، که پیام آن برای بینندگان یا مشتریان می شود. از نظر عملی رنگ ها موثرند به طوری که طراحان گرافیک حرفه ای به طور موثر از آنها استفاده می کنند.

- فونت ها را با دقت انتخاب کنید

بسیاری از طراحان اصلا به انتخاب سبک حروف لوگو دقت نمی کنند و آن را به طور تصادفی انتخاب می کنند. واقعیت این است که سبک متن لوگو وجه تمایز آن را مشخص می کنند. به عنوان مثال، سبک متنی که برای لوگو یک شرکت اسباب بازی استفاده می شود، به احتمال زیاد یک دست نوشته است. به این دلیل که کودکان مشتری هدف هستند و شما می خواهید برند خود را به عنوان یک کسب و کار کودک پسند ارائه دهید.

به همین ترتیب، در طراحی لوگو قنادی باید از یک فونت غیر رسمی، زیبا و فانتزی استفاده کنید چرا که حتی در تبلیغات تمامی محصولات قنادی از چنین فونت هایی استفاده می شود این نوع فونت ها جلب توجه می کنند، رنگ های شادی دارند و مناسب مراسم ها و دورهمی ها هستند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که هیچ عدم تطابقی بین سبک حروف لوگو و شخصیت برند شما وجود ندارد. اگر انتخاب نوع متن شما مناسب نباشد مسلما مشتریانی که باید جذب کنید را جذب نخواهید کرد.

 حتی در صورت امکان می توانید از یک طراح بخواهید که نوع فونت ساده برای شما بسازد که با نام برند شما برای همیشه گره بخورد و مختص خودتان در کل جهان باشد! هر چند استفاده از فونت های معتبر و زیبا که قبلا ساخته شده اند و بصورت رایگان می توانید از اینترنت پیدا کنید معقول تر است.

طراحی لوگو گردشگری در شیراز

- طراحی لوگو باید ساده باشد

هر طراح لوگو حرفه ای و هر طراح گرافیکی همین نصیحت را به شما می کند که تا می توانید لوگو را ساده نگه دارید. مخصوصا در صنعت قنادی نباید از طرح های پیچیده و غیر قابل فهم استفاده کنید و بهتر است که یک لوگوی ساده، به یاد ماندنی و دوست داشتنی داشته باشید تا یک لوگو که در خاطر کسی نمی ماند و چندین روز برای کشیدن جزئیات آن صرف شده است.

 وقتی صحبت از یک لوگو ساده می شود، این بدان معنی است که باید از یک یا دو رنگ، فونت و عناصر دیگر استفاده شود. مخاطبین باید در نگاه اول پیام لوگو را دریافت کنند. اما اگر رنگ ها و فونت های گیج کننده یا شکل پیچیده ای در لوگو وجود داشته باشد، این یک سیگنال چندگانه به مخاطبین ارسال می کند یعنی به عنوان مثال اگر در طراحی لوگو قنادی سه رنگ اصلی داشته باشید مثل سبز و آبی و بنفش عمل اشتباهی انجام داده اید.

 چرا که سبز مناسب کسب و کار های حوزه پزشکی است و تسکین بخشی و سلامت را نشان می دهد در حالی که بنفش رمانتیک بودن و خلاقیت را نشان می دهد و آبی وفاداری و اعتماد را که ترکیب این رنگ ها به نظر کار درستی نمی آید! یک لوگوی ساده به یادماندنی نیز است بیشتر کسب و کارهای جهانی یک لوگوی بسیار ساده دارند. به عنوان مثال لوگوی شرکت نایکی را نگاه کنید:
یک تیک (swoosh) ساده است و فقط از رنگ مشکی در آن استفاده شده است لوگوی پپسی فقط شامل دو رنگ می شود. لوگوی سامسونگ(Samsung) یک رنگ دارد و تقریبا تمامی لوگو های مشهور به همین اندازه ساده هستند. سادگی فقط محدود به لوگو نیست بلکه تمامی طرح های گرافیکی قنادی شما مثل کارت ویزیت، بروشور، تراکت، تابلو و ... باید ساده، شسته رفته و قابل تشخیص باشند.

- لوگو باید مقیاس پذیر باشد

لوگوی شما قرار است روی طرح های گرافیکی بی شماری چاپ شود حتی قرار است روی لوازمی مثل لیوان، کلاه تولد، شمع تولد، خودکار یا جعبه شیرینی نیز چاپ شود پس لوگویتان باید در هر مقیاس و در هر حالتی شکل مناسبی داشته باشد حتما به طراحتان بگویید که در ساخت لوگو از نرم افزار های برداری استفاده کند تا با کوچک و بزرگ کردن لوگو شاهد افت کیفیت آن نباشید.

 و اینکه لوگو را به حدی هوشمندانه و ساده بسازید که اگر کج یا بلعکس دیده شد باز هم قابل شناسایی باشد و اینکه یک لوگوی خوب از آن می توان چند طرح گرفت یعنی حتی اگر بخشی از طرح لوگوی اصلی نیز استفاده شود باز هم برند شما قابل شناسایی است و لوگو دارای معنا و مفهوم است به عکس زیر دقت کنید لوگوی شرکت های والت دیزنی، شنل و کوکا کولا چنین طراحی شده اند:

طراحی لوگوی شیرینی فروشی و قنادی درشیراز

طراحی لوگوی شیرینی فروشی و قنادی اگربا رعایت اصول ساخت لوگو انجام گیرد می تواند در بازار رقابتی امروز موثر واقع شده و موجب افزایش فروش و سود شیرینی فروشی شود. در حقیقت لوگوی شیرینی فروشی و قنادی، نقش موثری در رشد این تجارت ایفا خواهد کرد. لوگویی که بتواند توجه مشتریان بالقوه را جلب کرده و پیام برند را به آنها برساند می‌تواند در مدت زمان کوتاه یک قنادی کوچک را به یک شیرینی فروشی بزرگ با چندین شعبه تبدیل کند.
در ساخت لوگوی شیرینی فروشی معمولاً از تصاویر و نمادهای فانتزی و جذاب استفاده می شود. این لوگو ها به نحوی طراحی می شوند که طعم و مزه محصولات شیرین تولید شده در قنادی را به خوبی برای مشتریان جلوه دهند. موفقیت یک لوگوی شیرینی فروشی در این است که بتواند در یک نگاه محصولات تولید شده در قنادی را به مشتریان معرفی کند.
متداول ترین تصاویر و نماد هایی که برای طراحی لوگو شیرینی فروشی و قنادی استفاده می‌شود شامل کیک، کلاه، سرآشپز، خامه و سایر نمادهایی است که نشان دهنده قنادی است. این تصاویر به نحوی طراحی می شوند که اشتهای مخاطب را برای خرید کیک ها و شیرینی های موجود در قنادی تحریک‌کنند.
مشاهده چند نمونه لوگوی طراحی شده برای شیرینی پزی ها و قنادی های مشهور جهان به شما ایده مناسبی برای طراحی لوگوی خودتان را خواهد داد. در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰ قنادی در کشور ما مشغول تولید شیرینی و کیک های مختلف هستند که درآمد آنها سالیانه بیش از ۳۰ میلیون دلار است. این قنادی ها توانسته اند به بیش از ۶۰۰۰ خرده فروش کمک کنند که درآمدی بالغ بر 200 میلیون دلار داشته باشند.
بررسی این آمار نشان می دهد اگر شما هم استراتژی های درستی برای بازاریابی و تبلیغات قنادی خودتان در پیش بگیرید مطمئناً به موفقیت دست خواهید کرد. یکی از مهمترین عواملی که مسیر استراتژی های بازاریابی شما را مشخص می کند، طراحی لوگو برند تان است که مستقیماً هویت شما را به مخاطبین نشان میدهد.
اگر قصد دارید خودتان لوگوی شیرینی فروشی و قنادی را طراحی کنید بهتر است به لوگوی شیرینی فروشی های موفق نگاهی بیندازید و از طراحی آنها الهام بگیرید. لوگوهای مشهور توانسته اند با به کار بردن خلاقیت و نوآوری به مفهومی که به زیبایی پیام برند آنها را به مخاطب منتقل می کند، دست یابند. 

خدمات مجموعه طراحی لوگو پریساتیس

مجموعه پریساتیس به عنوان بهترین مجموعه طراحی لوگو قنادی در فارس و شیراز و با داشتن نمونه های متعدد ساخت لوگو قنادی حرفه ای، می تواند باعث دیده شدن هر چه بیشتر برند تجاری شما شود.

ما در پریساتیس، تمامی سفارش های طراحی لوگو قنادی را در ابتدا بررسی می کنیم و نیاز مخاطب را به خوبی از داشتن یک لوگو قنادی حرفه ای متوجه می شویم.

این مطالب را از دست ندهید

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز ، مجتمع خلیج فارس ، طبقه 4 ، بلوک 4100

شماره تماس دفتر :  07136669561

شماره تماس :  09380329474

واتس آپ :  09380329474

ایمیل : info[at]parysatisdesign[dot]ir