طراحی مهر چیست؟

طرحی که با استفاده از طرح لوگو یا متن شما به شکل تکرنگ، طراحی میشه. یک مهر میتونه دسته ثابت یا دسته متحرک، معمولی یا اتوماتیک، دارای جوهر یا بی جوهر، ژلاتینی یا لیزری، تک رنگ یا چند رنگ باشه. از اونجایی که ساخت مهر با استفاده از مدارک رسمی ثبتی هر تجارت انجام میشه، رسالت اصلی مهر، رسمیت بخشیدن به مدارک و اسنادی هست که به اون مهر مزین شده اند. مهرها میتونن شامل شماره ثبت، کد اقتصادی، شماره تماس و … باشن که نسبت به درخواست شما روی طرح مهرتون اعمال میشن.

چرا طراحی مهر مهم است؟

هر مجموعه تجاری یا شخص متخصصی برای حضور توی بازار تجارت و همچنین رسمیت بخشیدن به اسناد و مکاتباتش به مهر نیاز داره. مهرها میتونن در عین سادگی از تایپوگرافی خاصی پیروی کنند یا لوگوی شرکت شما رو طوری زیبا نشون بدن که اسناد و مکاتبات شما رو در عین سادگی، رسمی و قابل اعتماد جلوه بدن. طراحی مهر نیاز به تخصص داره که تیم طراحی پریساتیس به خوبی از پسش بر میاد.

ساخت مهر ، قدیمی ترین و معتبر ترین سند رسمی تاریخ :

ساخت انواع مهر روز به روز گستردگی بیشتری پیدا می کند ؛ در تمامی بانک ها ، ادارات و ارگان ها ، مدارس ، سازمان ها و شرکت ها استفاده بی شمار و ضروری از مهر را دیده اید. و حتی اشخاص حقیقی برای خودشان سفارش مهر شخصی می دهند. که در بر دارنده نام و نام خانوادگی یا امضای آنها  ( ساخت مهر امضا ) می باشد .

مهر سازی از قدیمی ترین و معتبر ترین روش های تشخیص هویت به شمار می رفته و هنوز هم یک سند و امضای کاملا رسمی محسوب می شود .

دستگاه ساخت مهر چیست ؟

معمولا مهرها را به شیوه های ژلاتینی ، برنجی و لیزری می سازند. هر کدام از این روش ها مزیت های مخصوص به خود را دارد .

مهر ژلاتینی چیست ؟

معمول ترین روش ساخت در بازار چاپ مهر همین ساخت به روش ژلاتینی می باشد. مهر ژلاتینی هزینه به نسبت پایینی دارد ، به صورت فوری ( زیر ۱۵ دقیقه ) آماده می شود و می توان از دو دسته ساده ( نیاز به همراه داشتن استامپ دارد ) و پرینتی ( استامپ سرخود دارد و فقط بایستی پس از مدتی استفاده مخزن استامپ را با جوهر مجددا شارژ نمائید ) برای استفاده از آن کمک گرفت ؛ امکان ساخت در سایزهای مختلف از ۱ تا ۱۰ سانتی متر را نیز داراست .

مهر لیزری چیست ؟

شیوه ای دیگر در ساخت مهر را روش لیزری می نامند ، مهر لیزری از کیفیت بالایی در توانایی چاپ نقاط ریز برخوردار است. در مهر لیزری می توان از چند رنگ به صورت همزمان استفاده کرد . نیازی به همراه داشتن استامپ ندارد. ولی بعد از مدت زمانی خاص باید جوهر آن شارژ شود . این روش نیز به شما امکان ساخت در سایز های مختلف را می دهد. ولی طبیعتا هزینه بالاتری نسبت با مدل مهر ژلاتینی باید بپردازید . ساخت مهر لیزری کمی زمان بر است و معمولا نمی شود آن را به صورت فوری تهیه کرد .

مهر برنجی چیست ؟

یکی از قدیمی ترین روش های ساخت مهر در ایران می باشد که از حکاکی با نوعی مته خاص بر روی برنج یا فلز دیگری ساخته می شود. معمولا مهر های برنجی در سایز های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد که تنها در بردارنده نام و نام خانوادگی شخص یا نام اداره و سمت پرسنل آن باشد .

سایر مزایای مهرهای لیزری

از مزیت مهر های لیزری می توان به سختی و تقریبا غیر ممکن بودن جعل در آن اشاره کرد. چون برای ساخت آن نیاز به  حکاکی دستی بدون هیچ طرح و شابلون از پیش آماده می باشد و حتی ساخت ۲ مهر کاملا یکسان توسط یک مهر ساز غیر ممکن به نظر می رسد. مهر برنجی دیگر طرفداری در مقایسه با مهر های لیزری و ژلاتینی ندارد . 

ساخت مهر برجسته :

تمامی مهر های موجود در بازار نوعی مهر برجسته محسوب می شوند .

رعایت نکاتی در طراحی مهر :

اگر قصد دارید تا طراحی مهر خودتان را انجام دهید حتما به سایز دسته مهری که می خواهید استفاده کنید توجه کنید و حداقل ۲ میلی متر از فضای دور را خالی در نظر بگیرید. از کمترین و بزرگترین فونت های ممکن استفاده کنید. از فونت هایی با قلم درشت بهره بگیرید. اعداد و حروف را با فاصله از هم قرار دهید. در اعداد از فونت تیتر یا یکان بهره بگیرید .

ساخت مهر در خانه :

برای چاپ مهر در خانه نیاز به یک پرینتر لیزری ، کاغذ کالک ، ورق ژلاتین و دستگاه تابش نور فرابنفش دارید . اگر به درامد زایی از این محصول فکر می کنید باید ملزومات بالا را تهیه نمایید .

خدمات مجموعه طراحی لوگو پریساتیس

مجموعه پریساتیس به عنوان بهترین مجموعه طراحی مهر در فارس و شیراز و با داشتن نمونه های متعدد ساخت مهر حرفه ای، می تواند باعث دیده شدن هر چه بیشتر برند تجاری شما شود.

ما در پریساتیس، تمامی سفارش های طراحی مهر را در ابتدا بررسی می کنیم و نیاز مخاطب را به خوبی از داشتن یک مهر حرفه ای متوجه می شویم.

این مطالب را از دست ندهید

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز ، مجتمع خلیج فارس ، طبقه 4 ، بلوک 4100

شماره تماس دفتر :  07136669561

شماره تماس :  09380329474

واتس آپ :  09380329474

ایمیل : info[at]parysatisdesign[dot]ir